pretraga

kursna lista

BA

HR

RS

MK

EUR 117.5843
USD 106.6718
CHF 107.609
GBP 133.1043
CAD 80.3501
HRK 15.8748
BAM 60.1199
EUR 1.955830
CAD 1.349428
HRK 26.179579
CHF 1.775370
GBP 2.573629
USD 1.757863
RSD 1.592767
CAD 5.051136
CZK 0.281834
CHF 6.985052
GBP 9.636229
USD 6.918497
EUR 7.624184
PLN 1.743468
EUR 61.505
USD 46.5066
GBP 72.8128
CHF 46.4119
CAD 45.4818
20.05.2019.Makfax Macedonia

РЕК „Битола“: Блокот 3 исклучен поради грешка во автоматскиот систем за управување

РЕК „Битола“: Блокот 3 исклучен поради грешка во автоматскиот систем за управувањеРЕК „Битола“ ја информира јавноста дека изутрината дојде до краткотрајно исклучување на Блокот 3 од системот.

Причината за исклучувањето e грешка во автоматскиот систем за управување.

„Блокот 3 повторно беше приклучен во мрежа во 12 часот и во моментот работи работи непречено. Производството на АД ЕСМ се одвиваше преку Блокот 1 и преку другите производни капацитети“, информираат од компанијата.

Ocena
Vaša ocena
Bookmark and Share