pretraga

kursna lista

BA

HR

RS

MK

EUR 117.4849
USD 106.659
CHF 107.6362
GBP 137.0406
CAD 80.5077
HRK 15.767
BAM 60.0691
EUR 1.955830
CAD 1.349428
HRK 26.179579
CHF 1.775370
GBP 2.573629
USD 1.757863
RSD 1.592767
CAD 5.051136
CZK 0.281834
CHF 6.985052
GBP 9.636229
USD 6.918497
EUR 7.624184
PLN 1.743468
EUR 61.505
USD 46.5066
GBP 72.8128
CHF 46.4119
CAD 45.4818
21.10.2019.Makfax Macedonia

Бензините поевтинуваат, цената на дизелот останува иста

Бензините поевтинуваат, цената на дизелот останува истаБензините од ноќеска на полноќ ќе поевтинат, додека цената на дизелот останува иста, соопшти Регулаторната комисија за енергетика.

Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98 се намалува за 1,5 денар на 68,5 денари за литар.

Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се намалува за 1 денар на 66,5 денари за литар.

Цената на дизелот и на Екстра лесното масло за домаќинство не се менуваат, односно остануваат на 62 и 50,5 денари за литар.

Малопродажната цена на мазутот М-1 НС се намалува за 0,740 денари на 32,954 денари за килограм.

Ocena
Vaša ocena
Bookmark and Share