Ericsson Nikola Tesla ugovorio posao vrijedan preko 41 milijun kuna

Bez autora
Mar 16 2016

Ericsson Nikola Tesla potpisao je okvirni ugovor s armenskim operatorom Ucomom vezan uz izgradnju LTE mreže u Armeniji, a vrijednost prve faze tog ugovora premašuje 41 milijun kuna, objavili su u srijedu iz Ericssona Nikole Tesle. U sklopu ugovora armenskom će se operatoru isporučiti oprema za radijsku i jezgrenu mrežu, kao i pripadajuće usluge. Osim toga, ugovor uključuje i softver Ericssson Expert Analytics, koji operatorima omogućava da analizom zadovoljstva korisnika automatski poduzimaju određena poboljšanja, stoji u priopćenju. Okvirni ugovor odnosi se i na LTE mrežu u glavnom armenskom gradu Jerevanu. Izuzetno smo zadovoljni što je Ucom prepoznao našu kompaniju kao partnera za realizaciju tog strateškog projekta.

Ericsson Nikola Tesla ugovorio posao vrijedan preko 41 milijun kunaEricsson Nikola Tesla potpisao je okvirni ugovor s armenskim operatorom Ucomom vezan uz izgradnju LTE mreže u Armeniji, a vrijednost prve faze tog ugovora premašuje 41 milijun kuna, objavili su u srijedu iz Ericssona Nikole Tesle.

U sklopu ugovora armenskom će se operatoru isporučiti oprema za radijsku i jezgrenu mrežu, kao i pripadajuće usluge. Osim toga, ugovor uključuje i softver Ericssson Expert Analytics, koji operatorima omogućava da analizom zadovoljstva korisnika automatski poduzimaju određena poboljšanja, stoji u priopćenju.

Okvirni ugovor odnosi se i na LTE mrežu u glavnom armenskom gradu Jerevanu.

"Izuzetno smo zadovoljni što je Ucom prepoznao našu kompaniju kao partnera za realizaciju tog strateškog projekta. Razvojem mreže temeljene na najmodernijoj Ericssonovoj telekomunikacijskoj platformi, Ucom je u mogućnosti svojim korisnicima ponuditi najkvalitetnije mobilne podatkovne usluge na tržištu Armenije", istaknula je predsjednica Ericssona Nikole Tesle Gordana Kovačević, dodavši kako ugovor predstavlja i značajan iskorak Ericssona na armenskom području. 

U svijetu inače već postoji milijarda pretplatnika koji koriste LTE tehnologiju, navodi se u posljednjem Ericssonovom izvješšću o mobilnoj tehnologiji. Povećana brzina prijenosa LTE radijske pristupne mreže, ali i samih uređaja, pospješuje uporabu mobilnih usluga kao i povećanje korištenja podataka putem pametnih telefona.

Ocenite tekst
Komentari
Prikaži više 
 Prikaži manje
Ostavite komentar

Prijavite se na Vaš nalog


Zaboravili ste lozinku?

Nov korisnik