Podsticaj daljem jačanju saradnje sa Belorusijom

Bez autora
Jun 23 2026

Ministar bez portfelja u Vladi Republike Srbije zadužen za međunarodnu ekonomsku saradnju i oblast društvenog položaja crkve u zemlji i inostranstvu dr Nenad Popović poručio je danas u Minsku, na 13. zasedanju Međuvladine srpsko-beloruske komisije za trgovinsko-ekonomsku saradnju, da je cilj dveju zemalja da se u narednih pet godina značajno unapredi ekonomska saradnja i poveća ukupna robna razmena.

Popović, koji je i predsednik srpskog dela Komisije, i Artur Karpovič ministar za antimonopolsko regulisanje i trgovinu Belorusije i predsednik beloruskog dela, potpisali su, nakon plenarne sednice, Protokol o dogovorenim aktivnostima, kao i memorandume o saradnji u oblasti privlačenja investicija i o razumevanju u oblasti standardizacije.

Ovi dokumenti predstavljaju značajan podsticaj daljem jačanju institucionalnih i privrednih veza dveju prijateljskih zemalja, ocenio je Popović, ukazavši i na to da bilateralne odnose Srbije i Belorusije karakterišu uzajamno poštovanje, razumevanje i obostrana podrška.

Tokom zasedanja Komisije, analizirano je trenutno stanje bilateralne saradnje i razmenjena su mišljenja o mogućnostima njenog daljeg unapređenja u oblastima od zajedničkog interesa.

Posebna pažnja posvećena je analizi dosadašnjih rezultata i definisanju konkretnih aktivnosti usmerenih ka intenziviranju saradnje u narednom periodu.

Redovna zasedanja Međuvladine srpsko-beloruske komisije imaju veliki značaj i predstavljaju važan mehanizam za pokretanje novih inicijativa i dalje produbljivanje saradnje, stabilnosti i ekonomskog prosperiteta dveju zemalja.


Ocenite tekst
Komentari
Prikaži više 
 Prikaži manje
Ostavite komentar

Prijavite se na Vaš nalog


Zaboravili ste lozinku?

Nov korisnik