Ljubljanska borza: Skok indeksa na početku tjedna

Bez autora
Jun 22 2015

Investitori su na Ljubljanskoj borzi očito shvatili da su malo pretjerali s prošlotjednom rasprodajom, pa je ovaj tjedan započeo skokom indeksa. SBI TOP je skočio 1,4 posto, na 751,76 bodova, uz ukupni promet od 1,7 milijuna eura. Krka je bila najtrgovaija s preko 607 tisuća eura prometa uz rast cijene od 0,8 posto, na 66,50 eura. Petrol je također ojačao 0,8 posto, na 260 eura, uz 255.690 eura trgovine. Dobintik dana bio je Telekom Slovenije koji je skočio 3,3 posto, na 90 eura, uz gotovo 38 tisuća eura prometa. Interes kineskih investitora za drugi kolosijek prige Divače-Koper podigao je dionice Luke Koper 2,9 posto, na 26,23 eura, uz gotovo 60 tisuća eura prometa.

Ljubljanska borza: Skok indeksa na početku tjednaInvestitori su na Ljubljanskoj borzi očito shvatili da su malo pretjerali s prošlotjednom rasprodajom, pa je ovaj tjedan započeo skokom indeksa.

SBI TOP je skočio 1,4 posto, na 751,76 bodova, uz ukupni promet od 1,7 milijuna eura.

Krka (LJSE:KRKG) je bila najtrgovaija s preko 607 tisuća eura prometa uz rast cijene od 0,8 posto, na 66,50 eura. Petrol (LJSE:PETG) je također ojačao 0,8 posto, na 260 eura, uz 255.690 eura trgovine.

Dobintik dana bio je Telekom Slovenije (LJSE:TLSG) koji je skočio 3,3 posto, na 90 eura, uz gotovo 38 tisuća eura prometa.

Interes kineskih investitora za drugi kolosijek prige Divače-Koper podigao je dionice Luke Koper (LJSE:LKPG) 2,9 posto, na 26,23 eura, uz gotovo 60 tisuća eura prometa.

Ocenite tekst
Komentari
Prikaži više 
 Prikaži manje
Ostavite komentar

Prijavite se na Vaš nalog


Zaboravili ste lozinku?

Nov korisnik