Viz er ipak neće na londonsku berzu

Bez autora
Jun 16 2014

Mađarska niskotarifna aviokompanija Viz er otkazala je planirani izlazak na londonsku berzu vredan 200 miliona evra. Kao razloge za takvu odluku Viz er navodi teške ekonomske uslove u avio-industriji.Viz er je prošlog meseca poručio da planira inicijalnu javnu ponudu da bi pribavio sredstva za širenje poslovanja i jačanje bilansa stanja. Odlučili smo da ne izlazimo na berzu u ovom trenutku, u svetlu turbulencija na tržištu aviosaobraćaja. Naša poslovna prognoza ostaje pozitivna i ova odluka na nju neće uticati, navela je kompanija.

Viz er ipak neće na londonsku berzuMađarska niskotarifna aviokompanija Viz er otkazala je planirani izlazak na londonsku berzu vredan 200 miliona evra.

Kao razloge za takvu odluku Viz er navodi teške ekonomske uslove u avio-industriji.

Viz er je prošlog meseca poručio da planira inicijalnu javnu ponudu da bi pribavio sredstva za širenje poslovanja i jačanje bilansa stanja, prenosi agencija Frans pres.

"Odlučili smo da ne izlazimo na berzu u ovom trenutku, u svetlu turbulencija na tržištu aviosaobraćaja. Naša poslovna prognoza ostaje pozitivna i ova odluka na nju neće uticati", navela je kompanija.

Na profit aviokompanija uticao je rast cena goriva, do kog je došlo zbog sve većih tenzija na naftom bogatom Bliskom istoku, navode analitičari. Sektor se takođe suočava sa problemima u vidu usporavanja globalnog ekonomskog rasta.

Ocenite tekst
Komentari
Prikaži više 
 Prikaži manje
Ostavite komentar

Prijavite se na Vaš nalog


Zaboravili ste lozinku?

Nov korisnik