Predsednik Vlade Republike Srbije Aleksandar Vučić razgovarao je danas sa predsednikom Saveta Federacije Federalne skupštine Ruske Federacije Valentinom Matvijenko o prijateljskim odnosima i ekonomskoj saradnji dveju zemalja. Vučić je tom prilikom istakao da Srbija ima iskrene i prijateljske odnose sa Rusijom, i da se trudi da te odnose sačuva i u teškim vremenima. On je naglasio da treba raditi na unapređenju odnosa u svim sferama, i iskazao zahvalnost na podršci Ruske Federacije teritorijalnom integritetu Srbije. Srbija je politički i ekonomski stub stabilnosti u regionu. Sa Rusijom sarađujemo na polju energetike i infrastrukture, ali ima prostora za unapređenje tih odnosa i u drugim oblastima, ocenio je premijer.
Predsednik Vlade Republike Srbije Aleksandar Vučić razgovarao je danas sa predsednikom Saveta Federacije Federalne skupštine Ruske Federacije Valentinom Matvijenko o prijateljskim odnosima i ekonomskoj saradnji dveju zemalja.
Vučić je tom prilikom istakao da Srbija ima iskrene i prijateljske odnose sa Rusijom, i da se trudi da te odnose sačuva i u teškim vremenima.
On je naglasio da treba raditi na unapređenju odnosa u svim sferama, i iskazao zahvalnost na podršci Ruske Federacije teritorijalnom integritetu Srbije.
Srbija je politički i ekonomski stub stabilnosti u regionu. Sa Rusijom sarađujemo na polju energetike i infrastrukture, ali ima prostora za unapređenje tih odnosa i u drugim oblastima, ocenio je premijer.
Matvijenko je ukazala na to da Rusija ceni nezavisnu politiku Srbije, koja je jedan od najvažnijih strateških partnera te zemlje, i politički i ekonomski.
Sporazum o strateškom partnerstvu uspešno se sprovodi, istakla je ona i podsetila na to da je trgovinska razmena između dve zemlje prošle godine povećana za osam odsto.
To, kako je ocenila, nije dovoljno, imajući u vidu da postoji veliki potencijal, naročito u oblasti poljoprivrede.
Tržište Rusije je veliko i ima mnogo mogućnosti, zbog čega se nadamo većem učešću srpskih firmi na njemu, poručila je Matvijenko i najavila da će ruske kompanije povećati investicije u Srbiji.
Ona je istovremeno uputila poziv srpskim predstavnicima da učestvuju na privrednom forumu u Sankt Peterburgu.
Matvijenko je iskazala zahvalnost na učešću predsednika Republike Srbije Tomislava Nikolića i srpskih vojnika na paradi u Moskvi povodom obeležavanja 70-godišnjice pobede nad fašizmom.