Unapređenje sveobuhvatne saradnje sa Kinom

Bez autora
Apr 27 2025

Predsednik Vlade Republike Srbije prof. dr Đuro Macut razgovarao je danas sa ambasadorom Narodne Republike Kine u Srbiji Li Mingom o sveobuhvatnoj saradnji dveju zemalja i načinima za njeno unapređenje.

Macut je istakao da se saradnja Srbije i Kine temelji na zajedničkoj budućnosti i strateškom partnerstvu i dugogodišnjem čeličnom prijateljstvu.

Takođe, on je naglasio da se takvo prijateljstvo Srbije i Kine dalje produbljuje kroz političku i kulturnu saradnju, stvarajući čvrste temelje za budući rast i stabilnost čitavog Zapadnog Balkana.

Premijer je naveo da je ekonomska saradnja ključni aspekt ovog partnerstva, a Kina jedan od najvažnijih trgovinskih partnera Srbije.

Ambasador Li Ming je ocenio da ekonomska saradnja dveju zemalja ima potencijal da bude još intenzivnija, što je u obostranom interesu i Kine i Srbije.

Ocenite tekst
Komentari
Prikaži više 
 Prikaži manje
Ostavite komentar

Prijavite se na Vaš nalog


Zaboravili ste lozinku?

Nov korisnik