Hrvatska elektroprivreda (HEP ) kreće u rešavanje potraživanja od Elektroprivrede Srbije (EPS), na osnovu ulaganja u Termoelektranu Obrenovac i rudnik Tamnava, tokom 70-ih godina, a prema dosad objavljenim podacima reč je o iznosu u protivvrednosti današnjih 120 miliona evra. Kako je objavljeno u hrvatskim Narodnim novinama, HEP je odlučio da na ovom slučaju angažuje zagrebačkog advokata, bivšeg predsednika Hrvatske advokatske komore, Lea Andreisa i njegove partnere. Bez objave poziva za nadmetanje, HEP je s Andreisom sklopio sporazum vredan 470 hiljada kuna (62 hiljade evra) o izradi pravne analize i pravnoj podršci tokom pregovora...
Hrvatska elektroprivreda (HEP ) kreće u rešavanje potraživanja od Elektroprivrede Srbije (EPS), na osnovu ulaganja u Termoelektranu Obrenovac i rudnik Tamnava, tokom 70-ih godina, a prema dosad objavljenim podacima reč je o iznosu u protivvrednosti današnjih 120 miliona evra.
Kako je objavljeno u hrvatskim Narodnim novinama, HEP je odlučio da na ovom slučaju angažuje zagrebačkog advokata, bivšeg predsednika Hrvatske advokatske komore, Lea Andreisa i njegove partnere.
Bez objave poziva za nadmetanje, HEP je s Andreisom sklopio sporazum vredan 470 hiljada kuna (62 hiljade evra) o izradi pravne analize i pravnoj podršci tokom pregovora.
Potraživanja za gradnju obrenovačke elektrane HEP baziraju se na kreditnom ugovoru koji je u celini podmirio HEP, a prema već objavljenim informacijama, u pitanju je iznos u protivvrednosti današnjih 120 miliona evra, i još neisporučena 22 teravata struje, za koje je, prema ugovoru, HEP imao pravo da kupuje po povlašćenoj ceni, preneo je Poslovni.hr.
Godinama se govorilo o otvaranju pravnih postupaka na rešavanju tih potraživanja, po uzoru na Elektrogospodarstvo Slovenije, koje je sličan postupak pokrenulo kod Međunarodnog centra za rešavanje sporova u Vašsingtonu, dodaje list.
Inicijativa je, kako su tvrdili iz HEP-a, više puta pokretana, ali angažman pravnika novi je znak aktivnosti na ostvarivanju ugovorenih prava.