Međugranična saradnja Albanije i Crne Gore u oblasti zanatstva i turizma

Bez autora
Apr 14 2013

Zanatsko preduzetnička komora Crne Gore, udruženje hotela Crne Gore i Turistička organizacija Podgorice, u saradnji sa albanskim izlagačima i privrednicima, predstavili su juče, na Sajmu turizma u Budvi projekat EU „Plasman zajedničkih turističkih proizvoda na internacionalno tržište preko GDS i IDS-a“. Zabilježeno je pola miliona rezervacija turista, u okviru zajedničkog online bukinga. U ovaj online sistem je uključeno 12... i 58 crnogorskih hotela i restorana. Globalno tržište nas je odlično prihvatilo. Zadovoljan gost je prevaziđen još prije dvadeset godina, jer se to podrazumijeva, cilj je oduševljen gost, jer samo oduševljen turista sigurno će da se vrati na našu destinaciju. Pedesetak albanskih preduzetnika razgovaralo je juče u Budvi sa Marđonovićevim i o unapređivanju međugranične saradnje u oblasti zanatstva, s posebnim akcentom na projekat zajedničkog izvoznog aranžmana.

Međugranična saradnja Albanije i Crne Gore u oblasti zanatstva i turizmaZanatsko preduzetnička komora Crne Gore, udruženje hotela Crne Gore i Turistička organizacija Podgorice, u saradnji sa albanskim izlagačima i privrednicima, predstavili su juče, na Sajmu turizma u Budvi projekat EU „Plasman zajedničkih turističkih proizvoda na internacionalno tržište preko GDS i IDS-a“.

Prema riječima Borisa Marđonovića, izvršnog direktora ZK, zabilježeno je pola miliona rezervacija turista, u okviru zajedničkog online bukinga.

- U ovaj online sistem je uključeno 12... i 58 crnogorskih hotela i restorana. Globalno tržište nas je odlično prihvatilo – kaže Marđonović.

- Zadovoljan gost je prevaziđen još prije dvadeset godina, jer se to podrazumijeva, naš cilj je oduševljen gost, jer samo oduševljen turista sigurno će da se vrati na našu destinaciju - kaže Marđonović.

Pedesetak albanskih preduzetnika razgovaralo je juče u Budvi sa Marđonovićevim i o unapređivanju međugranične saradnje u oblasti zanatstva, s posebnim akcentom na projekat zajedničkog izvoznog aranžmana.

- Naši partneri iz okoline Skadra kažu da su im najpotrebniji pogoni za bojenje tekstila i tkanine. Njih nažalost, trenutno, u Crnoj Gori nema. Ali, naglasili su da mogu da kupuju u većem obimu nego do sada, naše solarne kolektore, foto naponske panele i kolektore za vjetroenergiju. Albanija je poznata po kvalitetnom umjetničkom zanatstvu i drvoprerađivačkoj industriji, i tu se naziru glavni pravci razvoja međugranične izvozno uvozne saradnje i nastupa na zajedničkim internacionalnim tržištima – naglašava Marđonović.

Ocenite tekst
Komentari
Prikaži više 
 Prikaži manje
Ostavite komentar

Prijavite se na Vaš nalog


Zaboravili ste lozinku?

Nov korisnik