Devizne rezerve Rusije su se povećale na 500 miljardi dolara i prvi put dostigle nivo koji su imale pre krize 2008. godine. Tokom 2010. ruske devizne rezerve su imale spor trend rasta i od početka godine do septembra su povećane sa 439,4 milijarde na 476,3 milijarde dolara. Lane je Rusija uspela da uveća rezerve za samo 13,5 milijardi, dok su u kriznoj 2008. one bile smanjene za 50 milijardi dolara.U 2008. godini centralna banka je bila prinuđena da prodaje devize na slobodnom tržištu, kako bi ublažila prekomerni pad rublje. Sa stabilizacijom cene nafte, banka je u 2009. počela da otkupljuje devize, kako bi sprečila naglo jačanje ruske nacionalne valute.
Devizne rezerve Rusije su se povećale na 500 miljardi dolara i prvi put dostigle nivo koji su imale pre krize 2008. godine, kažu u Ruskoj centralnoj banci.
Tokom 2010. ruske devizne rezerve su imale spor trend rasta i od početka godine do septembra su povećane sa 439,4 milijarde na 476,3 milijarde dolara.
Lane je Rusija uspela da uveća rezerve za samo 13,5 milijardi, dok su u kriznoj 2008. one bile smanjene za 50 milijardi dolara.
U 2008. godini centralna banka je bila prinuđena da prodaje devize na slobodnom tržištu, kako bi ublažila prekomerni pad rublje. Sa stabilizacijom cene nafte, banka je u 2009. počela da otkupljuje devize, kako bi sprečila naglo jačanje ruske nacionalne valute.
Centralna banka je ove godine počela aktivno da investira u zlato i od početka godine kupila je 100 tona ovog plemenitog metala. Cene zlata na svetskom tržištu obaraju rekorde, tako da investiranje u ovaj instrument povećava visinu deviznih rezervi u dolarskom ekvivalentu.