Kompanija Voli sinoć zvanično preuzela lanac marketa Novito

Bez autora
Jul 01 2012

Kompanija Voli definitivno je preuzela lanac marketa Novito, a do potpisivanja ugovora došlo je sinoć oko 21 sat. Obnovljeni su pre govori i došlo je do realizacije sporazuma o preuzimanju koji su imali sa Italijanima, vlasnicima Novita, još od januara prošle godine. Crnogorska komercijalna banka je napravila dogovor vezan za dug tog preduzeća i dala je saglasnost da se posao završi. Sporazum o preuzimanju isticao je danas. Voli je preuzeo dvadesetak objekata, 15 Novita i pet objekata trećih lica, koji su bili uzeti u zakup. Svim radnicima koji sa Novitom imaju sklopljen ugovor o zaposlenju biće pružena prilika da nastave sa radom u preuzetim objektima. Novito trenutno ima 160 zaposlenih.

Kompanija Voli sinoć zvanično preuzela lanac marketa NovitoKompanija Voli definitivno je preuzela lanac marketa Novito, a do potpisivanja ugovora došlo je sinoć oko 21 sat – potvrdio je za Pobjedu vlasnik Volija Dragan Bokan.

Tu informaciju Bokan je prvi put najavio u novogodišnjem intervjuu Pobjedi.

- Obnovili smo pre govore i došlo je do realizacije sporazuma o preuzimanju koji smo imali sa Italijanima, vlasnicima Novita, još od januara prošle godine. Crnogorska komercijalna banka je napravila dogovor vezan za dug tog preduzeća i dala je saglasnost da se posao završi – kazao je Bokan.

On je napomenuo da je sporazum o preuzimanju isticao danas. Prema riječima Bokana, Voli je preuzeo dvadesetak objekata, 15 Novita i pet objekata trećih lica, koji su bili uzeti u zakup.

On je ponovio da će svim radnicima koji sa Novitom imaju sklopljen ugovor o zaposlenju biti pružena prilika da nastave sa radom u preuzetim objektima. Novito trenutno ima 160 zaposlenih.

Vlasnik Volija smatra da će preuzimanje Novita, kao poslovni potez, još više učvrstiti Voli na domaćem tržištu i obezbijediti najbolje cijene.

- Preuzimanje objekata biće realizovano postupno, od Primorja ka unutrašnjosti, a postepeno će se i uvoditi Volijevi kompanijski standardi – saopšteno je sinoć iz te kompanije.

Voli je, kako navode, investirao u kupovinu opreme i voznog parka i najvećeg Novito maloprodajnog objekta koji se nalazi na ulazu u Podgoricu, u naselju Zabjelo (nekadašnji Era centar).

Ocenite tekst
Komentari
Prikaži više 
 Prikaži manje
Ostavite komentar

Prijavite se na Vaš nalog


Zaboravili ste lozinku?

Nov korisnik