Korisnici bankarskih usluga koji nemaju tzv. pakete bankarskih usluga mjesečno za vođenje tekućeg računa u većim bankama u Hrvatskoj plaćaju između 3 i 9 kuna. Toliko, naime, iznosi bankarska naknada bez obzira na to ostvaruje li se promet po takvom računu ili ne. Suprotno tomu, vođenje kunskoga žiro-računa kod većine banaka ipak nema mjesečnu naknadu. Ipak, i tu ima nekoliko iznimaka, pa tako u Zagrebačkoj banci mjesečno vođenje kunskoga žiro-računa naplaćuju 5 kuna, a u Erste banci 4 kune ako postoji promet po tom računu, u suprotnom se ne naplaćuje. Vođenje žiro kunskog računa u spomenute dvije banke uveli su prije nekog vremena, a do tada je bilo potpuno besplatno. Što se tiče deviznih računa, njihove vođenje kod većih banaka u Hrvatskoj naplaćuje se od 3 do 5 kuna, no kod nekih se taj iznos naplaćuje samo ako postoje prometi po tom računu.
Korisnici bankarskih usluga koji nemaju tzv. pakete bankarskih usluga mjesečno za vođenje tekućeg računa u većim bankama u Hrvatskoj plaćaju između 3 i 9 kuna.
Toliko, naime, iznosi bankarska naknada bez obzira na to ostvaruje li se promet po takvom računu ili ne. Suprotno tomu, vođenje kunskoga žiro-računa kod većine banaka ipak nema mjesečnu naknadu. Ipak, i tu ima nekoliko iznimaka, pa tako u Zagrebačkoj banci mjesečno vođenje kunskoga žiro-računa naplaćuju 5 kuna, a u Erste banci 4 kune ako postoji promet po tom računu, u suprotnom se ne naplaćuje.
Vođenje žiro kunskog računa u spomenute dvije banke uveli su prije nekog vremena, a do tada je bilo potpuno besplatno. Što se tiče deviznih računa, njihove vođenje kod većih banaka u Hrvatskoj naplaćuje se od 3 do 5 kuna, no kod nekih se taj iznos naplaćuje samo ako postoje prometi po tom računu. Treba reći i da se naknada za otvaranje žiro, tekućeg i deviznog računa kod većih banaka, kao što je bilo slučaj i ranije, ne naplaćuje, no njihovo vođenje se ipak razlikuje od banke do banke.
U Zagrebačkoj banci tako kažu da se uvođenjem Visa Electron kartice žiro-računa prošle godine uvela i naknada za vođenje žiro-računa. Naknadu, koja pojedinačno iznosi 5 kuna mjesečno, ne plaćaju korisnici Lepeza i Paket računa. Ističu da su sve klijente o naknadama obavijestili standardnim kanalima informiranja banke - dopisa na kućnu adresu, u poslovnicama te izravnim kanalima. Njihov primjer govori da bi, ako bi klijent želio uslugu vođenja žiro, tekućeg i deviznog računa, internetsko bankarstvo i SMS-usluge bez ugovaranja paketa Lepeze, najpovoljnija opcija bila odabir Modernog platnog asistenta koji uključuje kunski tekući i devizni tekući račun te internetsko i mobilno bankarstvo (e-zabu i m-zabu) s naknadom od 20 kuna, uz dodatnu naknadu od 5 kuna mjesečno za vođenje žiro-računa, dakle 25 kuna mjesečno.
Od većih banaka u Hrvatskoj doznajemo koliko zapravo iznose naknade za vođenje žiro kunskog, tekućeg i deviznog računa, a pod uvjetom da građanin nema i ne želi imati paket usluga te banke. U Splitskoj banci tako za vođenje tekućeg računa naplaćuju iznos od 3 do 7 kuna, žiro-račun vodi se bez naknade, a devizni, samo uz promet, 3 kune mjesečno. Privredna banka Zagreb (PBZ) žiro-račun vodi bez naknade, tekući od 3,43 do 4,9 kuna, a devizni od 3,36 do 4,8 kuna mjesečno. Raiffeisen banka će građaninu koji ne želi imati paket usluga za vođenje tekućeg računa mjesečno naplatiti 9 kuna, deviznog računa 5 kuna, a vođenje žiro-računa ne naplaćuju. Erste banka kunski žiro-račun uz promet po njemu mjesečno naplaćuje 4 kune, za vođenje tekućeg računa naplaćuje 6 kuna, a deviznog 4 kune mjesečno.
Kamate po dopuštenim prekoračenjima po tekućim računima ili popularno zvanim 'minusima' također ovise o paketu usluga koje koristi pojedini klijent banke. Svima je zajedničko da se odobravaju samo klijentima koji primaju plaću ili mirovinu preko pojedine banke. Efektivne kamatne stope po takvim vrstama kredita, kao što je dopušteno prekoračenje, kreću se 8,5 posto do visokih 14,93 posto, što nikako ne treba smetnuti s uma, budući puno građana koristi dopuštena prekoračenja po tekućim računima. Banke tako nude klijentima velik broj opcija s različitim paketima usluga čiji se iznosi kreću od desetak do stotinjak kuna, no da bi svatko plaćao naknadu samo za ono što stvarno i koristi, najbolje je detaljnije se informirati, i to osobno, u banci, jer uštede koje se tako mogu ostvariti ipak, posebice u današnje vrijeme, nisu zanemarive.